15 Temmuz Programı Düzenlendi

Pursaklar Haber
Pursaklar’da 15 Temmuz Demokrasi ve Milli Birlik Günü nedeniyle Pursaklar Belediyesi tarafından anma gecesi düzenlendi.


Koronavirüs önlemleri çerçevesinde gerçekleştirilen anma programına başta Şehit aileleri ve Gaziler olmak üzere, İlçe Kaymakamı Mehmet Yıldız, Pursaklar Belediye Başkanı Ertuğrul Çetin, Belediye Meclis Üyeleri,  Ak Parti İlçe Başkanı Servet Türkayık, İlçe Müftüsü Nizamettin Doğan, İlçe Milli Eğitim Müdürü Mustafa Kılıçgil, Belediye Başkan Yardımcıları ve Birim Müdürleri katıldı. Pandemi nedeni ile anma etkinliklerine katılamayan vatandaşlar ise, Pursaklar Belediyesi Resmi YouTube hesabı ve belediyenin sosyal medya hesapları üzerinden online yayınla programı izleme imkanı buldu.
Kutlama alanı sosyal mesafe kurallarına göre düzenlenirken, alana girişlerde el dezenfektanı ve ateş ölçümü yapıldı. Sosyal mesafe kurallarına göre birer metre aralıkla yerleştirilen sandalyelere Belediye tarafından Şehit aileleri ve Gaziler için Türk Bayrağı bırakıldı.
Belediyenin binası önündeki anma töreni, Şehitler için saygı duruşu ve İstiklal Marşı’nın okunmasıyla başladı. Kur’an-ı Kerim okunarak 15 Temmuz Şehitleri için dua edildi. Darbe girişimine karşı Kahramanlık destanının yazıldığı günde sahneye çıkan Talha Bora Öge ve Hayati İnanç’ın konferanslarının ardından Ahmet Şafak ise müzik dinletisi ile yüreklere dokundu.

PAYLAŞMAK İÇİN AŞAĞIDAKİ BUTONLARI KULLANABİLİRSİNİZ

Pursaklar Haberleri
İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.


*