23 Nisan Kutlamaları Ülker İlkokulunda Yapıldı

Pursaklar Haber
Pursaklar İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü tarafından düzenlenen 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı büyük bir coşkuyla kutlandı.

Pursaklar Ülker İlkokulun’nda düzenlenen programa,  Belediye Başkanımız Sayın Ayhan Yılmaz, eski Aile ve Sosyal Politikalar Bakanı ve Cumhurbaşkanı Danışmanı Sayın Gürdal Akşit, İlçe Milli Eğitim Müdürü Sayın  Mustafa Kılıçgil, AK Parti İlçe Başkanı Sayın  Servet Türkayık, MHP İlçe Başkanı Sayın Gökhan Balcı, AK Parti İlçe Kadın Kolları Başkanı Sayın Tülay Ergün, idareciler, öğretmenler, veliler ve çok sayıda öğrenci katıldı.
Saygı duruşu ve İstiklal Marşı’nın okunması ile başlayan program, protokol konuşmaları, okunan şiirler ve halk oyunları gösterisi ile devam etti.

Programda konuşan Belediye Başkanımız Ayhan Yılmaz, çocukların 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramını kutladığını ifade etti.
Belediye Başkanımız Ayhan Yılmaz, “Bu bayramı bize hediye eden başta Gazi Mustafa Kemal Atatürk ve silah arkadaşları olmak üzere tüm büyüklerimize teşekkür ediyorum. Onlar vatan söz konusu olduğunda canlarını, kanlarını her şeylerini feda ederek bir mücadeleye girdiler. TBMM böyle bir atmosferde açıldı. Çocuk bayramı olmasının yanında bir de Hakimiyet Kayıtsız Şartsız Milletindir vurgusunun anlamını elimizden geldiği kadar gayretle anlatarak nesillere aktaracağız” dedi.
Pursaklar Belediyesi olarak çocukların geleceğe özgüvenli bir şekilde hazırlanmaları için ellerinden gelen gayreti göstereceklerini aktaran Başkan Yılmaz “Çocuklarımızın dünya ile rekabet edecek bilgi ve beceriye ulaşmaları için bütün fedakarlığı göstereceğiz. Bunun yanı sıra çocuklarımızın bizi biz yapan değerleri de öğrenmeleri gerekiyor. Tıpkı dedeleri gibi vatan söz konusu olduğunda, ülke tehlikeye düştüğünde gerekeni yapacak bireyler olarak yetişmeleri için de gayret edeceğiz” diye konuştu.

Aile ve Sosyal Politikalar eski Bakanı Sayın Gürdal Akşit de 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramını kutladı. Konuşmalarının ardından halk oyunları gösterisini izleyen davetliler, öğrencileri ayakta alkışladı.
Programın sonunda Pursaklar Belediyesi ve İlçe Milli Eğitimi ile ortaklaşa düzenlediği kitap okuma yarışmasında dereceye giren öğrenciler ve velilere hediyeleri verildi. Öğrenci ve velilere hediyelerini Belediye Başkanımız Sayın Ayhan Yılmaz verdi. Ülker İlkokulu’nda düzenlenen 23 Nisan programına da katılan  Belediye Başkanımız Sayın Ayhan Yılmaz, öğrencilerle yakından ilgilenip bayramlarını kutladı.

PAYLAŞMAK İÇİN AŞAĞIDAKİ BUTONLARI KULLANABİLİRSİNİZ
  •  
  •  
  •  

Pursaklar Haberleri
İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.


*