Ak Parti Pursaklar Belediye Başkanı Aday Adayları

Pursaklar Haber
2019 yerel seçimleri için partiler ve aday adayları çalışmalarına başladı. İlçemiz Pursaklar’da Ak Parti Aday Adaylığına onlarca yeni isim başvuru yaptı. Selçuk Çetin’in de direkt olarak aday adayı olduğu listede çok farklı isimler ve projeler yer alıyor. Gelin hep birlikte bu isimlere bir göz atalım. Adayları alfabetik sıraya göre listeledik. Listede eksik isim var ise yorum kısmına yazarak bize bildirebilirsiniz.


1- AHMET BAHADDİN MERAL

Müstakil Sanayici ve İş Adamları Derneği (MÜSİAD) Ankara Şubesi Başkan Yardımcısı. Ahmet Bahaddin Meral hakkında daha detaylı bilgi alınca sizlerle paylaşacağız.


2- AYŞENUR OĞUZ

Pursaklar Belediye Başkanı Aday Adaylığına çok genç bir isim daha başvurdu. 1994 Ankara doğumlu Ayşenur Oğuz İlk ve Ortaokulu Çubuk ilçesinde tamamladıktan sonra üniversite eğitimini Erciyes Üniversitesi Elektrik Elektronik Mühendisi olarak tamamladı. Ayşenur Oğuz Ak Parti Gençlik Kollarında çeşitli görevlerde bulunmuştur.


3- BAYRAM YÜKSEL

Ak Parti Ankara İl Yönetim Kurulu Üyesi, seçim işlerinden sorunlu başkan yardımcısı görevini sürdüren, evli ve bir çocuk babası Bayram Yüksel 1989 yılında Trabzon’da doğmuştur. Siyasi kökenli bir ailede yetişmesinden dolayı parti teşkilatına katılmış ve bir çok görevi başarıyla üstlenmiştir. İlk, orta ve lise öğretimini Pursaklar’da tamamlayan Bayram Yüksel Üniversitede Isparta Üniversitesi Elektronik Haberleşme bölümünü bitirmiştir.  Yaklaşık 30 yıldır Pursaklar’da ikamet etmektedir.

İş Hayatı;

 • 2011-2017 Prokom Enerji Yöneticiliği
 • 2011-2013 İş Sağlığı ve Güvenliği Firma Sahibi ve Müdürü
 • Kardeşler A.Ş. Genel Müdürlüğü
 • Türkiye’de Çeşitli Bölgelerde İnşaat Sektöründe Çalışmalar

4-  BEKİR ÇİĞNİTAŞ

Evli 3 çocuk babası. 1974 Kars Merkezde 11 çocuklu bir ailenin 5. çocuğu olarak dünyaya geldi. Orta öğrenimimi Kars’ta tamamladıktan sonra üniversite öğrenimime devam etmek amacıyla 1990 yılında Ankara’ya geldi.

2000 yılında Anadolu Üniversitesi İktisat Fakültesi’nden mezun oldu. Ve çalışma hayatıma başladı. Eş zamanlı olarak Mali Müşavirlik, Bağımsız Denetçilik ve Bilirkişilik belgelerimi alarak çalışma hayatıma devam etti.

2002 yılında Askerlik görevini Tuzla Piyade Komutanlığı’nda Sivil Askeri Kampta tamamladı. Askerlik hizmetim süresince şu anda halen kullanılmaya devam edilen, kamp içinde para kullanımını ortadan kaldıran POS sisteminin altyapısını kurdu ve işlemesini sağladı.

Çalışma Hayatı;

1-        DOKAP Şirketler Topluluğu’nda Ankara Dikmen Vadisi projesinin Mali ve Finans sorumlusu;
2-        Karayolları Vakfı İktisadi İşletmesi Muhasebe Müdürlüğü sorumluluğu;
3-        Türkerler İnşaat A.Ş. Grup firmasında, Grup Şirketler Muhasebe Müdürü;
4-        Limak Holding Denetim Kurulu üyeliği
5-        Merih Asansör San. Tİc. A.Ş. Yönetim Kurulu Üyeliği ve altyapıların denetlenmesi


5-  BEKİR YILMAZOĞLU

1971 Ankara Doğumlu Bekir Yılmazoğlu aslen Çankırılı’dır. Pursaklar’da Çankırı nüfusu oldukça fazladır. Evli ve iki çocuk babasıdır. Ak Parti Pursaklar ilçe başkan yardımcılığı yaptı. 1990 yılından bu yana siyasetin çeşitli kanallarında rol aldı. Şu anda BELKO Genel Müdürlüğü görevini devam ettirmektedir.  Adaylık için görevinden istifa etmiştir.


6- BÜLENT AKTAŞ


7- EMİN SEFİL


8- EMRAH ÖZDEN

1986 Ankara Çubuk doğumludur.  İnşaat mühendisidir. Evli ve dört çocuk babasıdır.


9- ENES GÜNAY

1988 Sinop doğumludur. Lise eğitimini Pursaklar Özel Nene Hatun Okulları’nda tamamlamıştır. 2011 yılında Dicle Üniversite Hukuk Fakültesinden mezun olmuştur. Stajını tamamladıktan sonra serbest avukat olarak iş hayatına başlamıştır. 16 yıldır Pursaklar’da ikamet eden Günay evli ve bir çocuk babasıdır.


10- ERDAL KILINÇ

İnşaat Mühendisi, Emekli Deniz Piyade Kıdemli Albay Erdal Kılınç hali hazırda uluslara arası bir maden firmasında yöneticilik yapmaktadır. Annesi Kalecik, babası ise Akyurt’ludur.

 


11- HAMDİ KESGİN

Adaylar arasında en dikkat çeken isimlerden birisi Hamdi Kesgin. Hamdi Kesgin’in dikkat çekmesinin sebebi ise geçtiğimiz dönemlerde Büyükşehir Belediyesi Pursaklar Bölge Başkanı olarak ilçemizde yaptığı çalışmalardır. Bir dönem belediye başkanından bile ön plana geçmeyi başaran Hamdi Kesgin gösterdiği çalışma azmi ile halkın beğenisini ve takdirini topladı. 1977 Konya Akşehir doğumlu olan Hamdi Kesgin evli ve 3 çocuk babasıdır.

 


12- KÖKSAL NİYAZ


13- METİN YAVUZ

Sarayda 15 yıl okul müdürlüğü ve  Saray Belediye Başkanlığı yaptı.
Altındağ Belediye Kültür İdari İşler Müdürü olarak çalıştı. Sivil toplum örgütlerinde görev aldı. Pursaklar Saray Demırciler sitesi ve tüm civar köylerin içme suyu birlik başkanlığı yaptıı. Mahalli İdareler Derneği genel sekreterliği ak parti il teşkilatında görev yaptı. Belediye teknik hizmetler derneğinde BTH kurucu olarak görev aldı. İç Anodolu belediyeler birliği kurucu ve yönetim kurulu üyesidir


14- MURAT EZER

1976 Çankırı Ilgaz doğumludur. İlk ve orta öğretimini Ilgaz’da. Lise öğretimini ise Çankırı İmam Hatip Lisesi’nde  tamamlamıştır. Üniversite eğitimini Kamu Yönetimi,  Yüksek  Lisans Eğitimini de Kamu Yönetimi Ana Bilim Dalında tamamlamıştır.  Pursaklar Çözüm Eğitim Kurus ve Akadamik Okulunda Yöneticilik Yapmaktadır.  Evli ve iki çocuk babasıdır.


15 – NİHAT OĞUZ

İnşaat Mühendisi, Siyaset Bilimi ve Kamu Yönetimi Uzmanı dır. 1982 Ankara Pursaklar doğumludur.  12 Yıldır DSİ Genel Müdürlüğünde Yönetici olarak görev almaktadır. Evli ve 2 çocuk babasıdır.

 


16 – OSMAN KAYAER

1960 Samsun Havza doğumludur. 1985 yılında  Ankara Üniversitesi İlahiyat Fakültesinden mezun oldu.  1997 yılından itibaren Pursaklar’da ikamet etmektedir.


17- OSMAN YILMAZ

Osman Yılmaz 1983 Samsun Çarşamba doğumlu evli ve dört çocuk babasıdır. Pursaklar’da özellikle iş alanlarının genişletilmesi, sanayi ve esnaf sayısının artması bölgenin kalkınması için  birçok sivil toplum kuruluşlarının kuruculuğunu ve yönetim kurulu başkanlıklarını yaparak bölgenin istihdam ve sosyo-kültürel yönden kalkınmasına büyük katkılar sağlamıştır.
Halen birçok siyasetçi bürokrat iş adamı ve üst düzey yöneticinin de içinde bulunduğu ASİYAD derneğinin kurucu başkanı ve yönetim kurulu başkanı olarak görevine devam etmektedir.


18- SELÇUK ÇETİN

Pursaklar Belediye Başkanı Selçuk Çetin yeni dönem seçimlerinde de direkt olarak aday adayı olarak listede yer alıyor. 1 dönem belde iken 2 dönemde ilçe olduktan sonra başkan olarak görev yapan Selçuk Çetin’in bu dönem aday gösterilip gösterilmeyeceği merakla bekleniyor.


19 – SEYİT KOCA

Seyit KOCA

1964 yılında Ankara-Pursaklar ilçesi (Altınova Beldesi)’nde doğdu.

1981 yılında Ankara İmam Hatip Lisesi’nden, 1987 yılında da Ankara Üniversitesi ÇMYO İnşaat Bölümü’nden mezun oldu. Mezuniyetini müteakiben aile şirketleri olan Kocalar Şirketler Grubunda çalışmaya başladı. Şirketin çeşitli kademelerinde görev yaptı. AK Parti 4. Dönem Siyaset Akademisi Eğitim Programına katıldı. (P.O.E.T.) Profesyonel Yönetici Yetiştirme Programını bitirdi. Çeşitli mesleki eğitim seminerlerine iştirak etti.

TOBB Türkiye Toprak Sanayi sektörü Meclisi Meclis üyesi, Ankara Sanayi Odası Yönetim Kurulu Üyesi ve madencilik sektörü meclis üyesi (2013-2018), Ankara Ticaret Odası üyesi, (AKSİAD) Akyurt Sanayici ve İş Adamları Derneği üyesi, İMKON (İnşaat müteahhitleri konfederasyonu) yönetim kurulu üyesi, Ankara Hazır Betoncular Derneği Yönetim Kurulu Üyesi ve BİMSADER Bims Sanayicileri Derneği Yönetim Kurulu Başkanlığı görevini ifa etmektedir. Ayrıca Pursaklar ilçesi Kent konseyi yürütme kurulu üyesidir.

23, 24 ve 25’inci dönem milletvekili seçimlerinde AK Parti Ankara 2’inci bölge milletvekili aday adayı olmuştur.

Pursaklarda 1000’e yakın personele istihdam olanağı sağlayan, binlerce aileye konut kazandırmış ve hali hazırda Ankara’da yapımı süren 750 konutluk projeler ile kazandırmaya da devam edecek olan, tamamı öz kaynaklar ile kurulmuş ve dokuz şirketten oluşan “Kocalar Şirketler Grubu Yönetim Kurulu Başkanı” olarak iş hayatına devam etmektedir.

Bir eğitim gönüllüsü olan Seyit KOCA, yabancı dil olarak İngilizce bilmektedir, evli ve dört çocuk babasıdır.

 


20 – SÜLEYMAN DANACI


21 – TUNCAY TEMEL

1968 yılında Hatay’ın Dörtyol İlçesinde doğdu. İlk, Orta ve Lise eğitimini Dörtyol’da tamamladı. 1985 yılında başladığı İstanbul Üniversitesi Siyasal Bilgiler Fakültesi Kamu Yönetimi Bölümündeki lisans eğitimini, 1989 yılında tamamlayarak mezun oldu. Askerlik görevini 1990-1992 yılları arasında yedek subay olarak yaptıktan sonra, 1993 yılında İçişleri Bakanlığında memur olarak göreve başladı. 1997-1998 yıllarında Devlet Bakanlığı Danışmanlığı yaptı. Bu görevi esnasında; mevzuat geliştirme ve ilgili kuruluşlar ile bakanlık arasında koordinatörlük hizmetlerini yürüttü. Aynı yıllarda Kütahya Eti Gümüş A.Ş. Genel Müdürlüğü’nde Denetim Kurulu Üyeliği yaptı.

1998 yılında girdiği sınavı kazanarak MKEK Genel Müdürlüğünde Uzman olarak göreve başladı. Bu kurumda; 1998-2002 yılları arasında Kırıkkale Mühimmat Fabrikası Müdürlüğünde Mali İşler Uzmanı, 2002-2010 yılları arasında ise Ankara Hurda İşletmesi Müdürlüğünde Pazarlama ve Ticaret Uzmanı olarak görev yaptı. MKEK Genel Müdürlüğünde; görev yaptığı işletmelerin mali analizi, pazarlama ve ticaret politikaları ile satış ihalelerinin usul ve esasları hakkında mevzuat ve şartname geliştirme çalışmalarında bulundu. 2006 yılında Bakanlar Kurulunca yayımlanan MKE Hurda İşletmesi Müdürlüğü hurda malzeme satış yönetmeliğini hazırladı. 2010 yılında Altındağ Belediyesi Başkan Yardımcılığı görevine atanan Tuncay TEMEL, evli ve 2 çocuk babasıdır.

 


22- YUSUF GENÇ

1978 Adıyaman doğumlu. İlk ve ortaokulu Adıyaman’da, liseyi Osmaniye’de tamamladı. Erzurum Atatürk Üniversitesi Fen Bilgisi öğretmenliğini bitirdi. 18 yıldır Pursaklar’da ikamet ediyor, aynı zamanda Pursaklar’da eğitim sektöründe öğretmenlik ve yöneticilik yapmaktadır. Evli ve 2 çocuk babasıyım.


23 ZEKERİYA ERSARI

1963 Kırıkkale doğumlu Zekeriya Ersarı ilkokulu köyünde, ortaokul ve liseyi ise Ankara’da okudu. Ankara Solfasol İmam Hatip Lisesi’ni bitirdikten sonra Milli Eğitim Yurtlarında yöneticilik yaptı.  Evli ve  çocuk babasıdır. İngilizce ve Arapça bilmektedir.


 

 

 

PAYLAŞMAK İÇİN AŞAĞIDAKİ BUTONLARI KULLANABİLİRSİNİZ
 •  
 •  
 •  

Pursaklar Haberleri
9 yorum

 1. Seyit KOCA

  1964 yılında Ankara-Pursaklar ilçesi (Altınova Beldesi)’nde doğdu.

  1981 yılında Ankara İmam Hatip Lisesi’nden, 1987 yılında da Ankara Üniversitesi ÇMYO İnşaat Bölümü’nden mezun oldu. Mezuniyetini müteakiben aile şirketleri olan Kocalar Şirketler Grubunda çalışmaya başladı. Şirketin çeşitli kademelerinde görev yaptı. AK Parti 4. Dönem Siyaset Akademisi Eğitim Programına katıldı. (P.O.E.T.) Profesyonel Yönetici Yetiştirme Programını bitirdi. Çeşitli mesleki eğitim seminerlerine iştirak etti.

  TOBB Türkiye Toprak Sanayi sektörü Meclisi Meclis üyesi, Ankara Sanayi Odası Yönetim Kurulu Üyesi ve madencilik sektörü meclis üyesi (2013-2018), Ankara Ticaret Odası üyesi, (AKSİAD) Akyurt Sanayici ve İş Adamları Derneği üyesi, İMKON (İnşaat müteahhitleri konfederasyonu) yönetim kurulu üyesi, Ankara Hazır Betoncular Derneği Yönetim Kurulu Üyesi ve BİMSADER Bims Sanayicileri Derneği Yönetim Kurulu Başkanlığı görevini ifa etmektedir. Ayrıca Pursaklar ilçesi Kent konseyi yürütme kurulu üyesidir.

  23, 24 ve 25’inci dönem milletvekili seçimlerinde AK Parti Ankara 2’inci bölge milletvekili aday adayı olmuştur.

  Pursaklarda 1000’e yakın personele istihdam olanağı sağlayan, binlerce aileye konut kazandırmış ve hali hazırda Ankara’da yapımı süren 750 konutluk projeler ile kazandırmaya da devam edecek olan, tamamı öz kaynaklar ile kurulmuş ve dokuz şirketten oluşan “Kocalar Şirketler Grubu Yönetim Kurulu Başkanı” olarak iş hayatına devam etmektedir.

  Bir eğitim gönüllüsü olan Seyit KOCA, yabancı dil olarak İngilizce bilmektedir, evli ve dört çocuk babasıdır.

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.


*