Ankapark 31 Mart Akşamına Kadar Ücretsiz

Pursaklar Haber
Cumhurbaşkanı Erdoğan, 1 milyon 300 metrekarelik alana kurulu ve bünyesinde 2 bin 117 eğlence ünitesinin yer aldığı Türkiye’nin ve Avrupa’nın en büyük Tema Parkı’nın, 31 Mart akşamına kadar ücretsiz olacağı müjdesini verdi. Ailelere ve turistlere seslenen Cumhurbaşkanı Erdoğan, “İşletmecilerle de anlaştık. Ankapark ücretsiz olarak 31 Mart akşamına kadar hizmetinizde olacak. Çocuklarınızla beraber Parkımızı ücretsiz olarak gezebileceksiniz” dedi.

“GURUR SEMBOLÜ OLAN BU PARK ANKARA’NIN MARKA DEĞERİ OLACAK”

Yıllık yerli ve yabancı 5 milyon turisti ağırlaması beklenen Wonderland Eurasia’nın Başkent’e büyük katkı sağlayacağına dikkat çeken Cumhurbaşkanı Erdoğan, “Bu Tema Park bir gurur sembolüdür. 1 Milyar 396 Milyon Lirayı bulan maliyeti ile birlikte Belediyemiz yıllık 50 Milyon Lira kazanç elde edecektir. Şehrimize çok ciddi katkıları olacaktır. Ankara’nın marka değerini daha da artıracağına inanıyorum” değerlendirmesinde bulundu. 

Açılış törenine katılan Ankara Valisi Vasip Şahin, “Ankara gerçekten bir marka değere kavuşuyor. Başta Belediye Başkanımız Sayın Tuna ve ekibi olmak üzere önceki Belediye Başkanımıza teşekkür etmek istiyorum. İnşallah Ankara bundan sonra çok daha güzelleri ile büyük hizmetlerle karşılaşacak. Bugün hizmete geçecek bu eser Başkent turizmine, tanılırlığına da büyük bir katkı sağlayacak”derken, Başkentlilerin yoğun ilgi gösterdiği açılış töreninde konuşan Ankara Büyükşehir Belediye Başkanı Doç. Dr. Mustafa Tuna da, Tema Park’ın yapımında sunduğu katkılardan dolayı Cumhurbaşkanı Erdoğan’a teşekkür ederek, şöyle konuştu:

“Hepinize hürmetlerimi sunuyorum. Bu önemli tesisin kafe ve turistik eşya satışı yapan birçok tesis ile birlikte 29 yıllığına kiraya verilebilmesi için bir kanun çıkması gerekiyordu. Bu kanunun çıkması için Sayın Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan’ın büyük destek ve katkıları oldu. Şayet bu kanun düzenlemesi yapılmamış olsaydı burada cafe ve restoranlar ile turistik eşya satışı mümkün olmayacaktı. 10 yıllık işletme süresi bu yüzden yetersiz oluyordu. Bu çok önemli kanuni düzenleme ile işletmeye 29 kiraya verildi. Emeği geçen başta Cumhurbaşkanımız olmak üzere herkese teşekkür ediyorum. Cumhurbaşkanımız sayesinde bu önemli yatırımı hizmete almış oluyoruz. Bu önemli yatırımın Ankara’mızın turizmine, ticaretine, ekonomisine büyük katkılar getireceğine de inanıyorum.”

ÖZHASEKİ’DEN BAŞKAN TUNA’YA VE GÖKÇEK’E TEŞEKKÜR

İnsanlara iş alanları açacak tesislerin önemine dikkat çeken Cumhur İttifakı Ankara Büyükşehir Belediye Başkan Adayı Mehmet Özhaseki de, Wonderland Eurasia’nın bunlardan biri olduğunu belirterek, şunları söyledi:

“Değerli Büyükşehir Belediye Başkanımız Sayın Mustafa Tuna ve bir önceki Başkanımız Melih Bey’e çok teşekkür ediyoruz. Ankara’da her yerde izi var. Ankara’nın her köşesinde emeği var. Allah razı olsun diyoruz. Kendi dönemine ait zaman diliminde Mustafa Tuna Başkanımız da elinden gelen gayreti gösterdi. Şimdi sıra bu fakir kardeşinizde. Göreve hazırız. Dersimize çalıştık.”

Törene katılan Eski Ankara Büyükşehir Belediye Başkanı Melih Gökçek ise bu projenin yapımı sırasında bazı Sivil Toplum Kuruluşları ile Ana Muhalefet Partisi’nin sayısız davalar açarak büyük engeller çıkardığını ifade ederek, en büyük hayali olan Ankapark’ın hizmete giriyor olmasından dolayı büyük mutluluk duyduğunu söyledi. Gökçek, Ankapark’ın Paris ve Hong-Kong’taki Tema Park’tan daha ucuza mal edildiğine dikkat çekerek, “Dünyanın en büyük ve en ucuz Parkı Ankapark’tır bu yüzden hayatımın en mutlu günü bugündür” dedi.

BAŞKENT EĞLENCE ÇAĞI İLE TANIŞIYOR

Wonderland Eurasia ile yeni bir Eğlence Çağı’nın başlayacağı Başkent Ankara’da dünyanın en fazla burguya sahip (inversion) 14 Roller Coaster’ı yerli ve yabancı milyonlarca turist için cazibe merkezi olacak.

En büyük dinazoru ile Guiness Rekorlar Kitabı’na aday olmaya hazırlanan Wonderland Eurasia, Asya ve Avrupa sentezini bünyesinde barındıran 12 farklı Tematik bölümden oluşuyor.

Dijital oyun alanlarından yetişkinlere özel oyun alanlarına, Türkiye’nin 7 Coğrafi Bölgesine ait kültürel değerlerin görsel bir şölen eşlinde sunulacağı Tema Park’ta; Nasreddin Hoca’dan Alaaddin’in Sihirli Lambası’na birçok masal karakteri ziyaretçileri masal dünyasına taşıyacak.

PAYLAŞMAK İÇİN AŞAĞIDAKİ BUTONLARI KULLANABİLİRSİNİZ
  •  
  •  
  •  

Pursaklar Haberleri
İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.


*