Ayhan Yılmaz Kimdir ?

Pursaklar Haber
Ak Parti Pursaklar Belediye Başkanı Adaylığı için adı geçen Ayhan Yılmaz kimdir ? Siyasetteki yeri nedir ? Pursaklar ile bağlantısı nedir ? Hep birlikte biyografisine göz atalım.

 

Ayhan Yılmaz Biyografisi

Aslen Ankara çubuklu olan Ayhan Yılmaz 1963 yılında Altındağ’da doğdu. İlk, orta ve lise öğrenimini Ankara’da tamamladı.

Ayhan Yılmaz’ın Eğitim ve Çalışma Hayatı  

Mısır’da el-Ezher Üniversitesi’nde İslam Hukuku alanında öğrenim gördü. Ardından Medine İslam Üniversitesi’ne geçiş yaptı ancak eğitimini tamamlayamadan ülkesine geri dönmek zorunda kaldı.

Lise yıllarında Milli Türk Talebe Birliği’nde görev alan Ayhan Yılmaz, çeşitli sivil toplum kuruluşlarında da aktif görevler almıştır.

Ayhan Yılmaz’ın Siyasi Hayatı

Siyasi hayatına Refah Partisi’nde başlayan Yılmaz sırasıyla, Refah Partisi İl Yönetim Kurulu üyesi, Fazilet Partisi İl Başkan Yardımcısı, Ankara Büyükşehir Belediyesi FP Grup Başkan Vekili Ankara Büyükşehir Belediyesi AK Parti Grup Başkan Vekili, Ak Parti Ankara İl Başkan Yardımcısı olarak farklı görevler bulunmuştur.

25. Dönem Genel Seçimlerinde Adalet ve Kalkınma Partisi Ankara 2. Bölge Milletvekili olarak meclise giren Ayhan Yılmaz, 26. Dönem seçimlerinde meclise girememiştir.

Evli ve 4 çocuk babası olan Ayhan Yılmaz iyi derece Arapça bilmektedir ve ticaret ile uğraşmaktadır.

PAYLAŞMAK İÇİN AŞAĞIDAKİ BUTONLARI KULLANABİLİRSİNİZ

Pursaklar Haberleri
1 yorum

  1. SAYIN AYHAN YILMAZ GELİŞİNİZ İNŞALLAH PURSAKLAR HALKI VE PURSAKLAR BELEDİYESİNİN HER KESİMİNDE ÇALIŞANLAR GEREK KADROLU VE GEREKSE TEŞARON İŞÇİLER İÇİN HAYIRLI OLUR PUSAKLAR KÖY GÖRÜNÜMÜNDEN KURTULUR GEREKSİZ OLARAK YAPILAN HANIMLAR LOKALİ VE KEDİ KÖPEK GÜZELLİK YARIŞMALARI BİTER SAYGILARIMLA

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.


*