Böyle Virüs Tedbiri Görülmedi

Pursaklar Haber
Pursaklar’da faaliyet gösteren Han Çorba aldığı koronavirüs önlemleri ile tüm işletmelere örnek oldu.

Han Çorba sürekli yaptığı iyilik hareketleri ile adından söz ettirirken şimdi de müşterilerinin sağlığına verdiği değer ile gündeme geldi. Devlet tarafından açıklanan tüm kuralları ve hatta fazlasını alarak çalışmaya başlayan işletmeyi ziyaret ettik ve aldığı önlemleri inceledik.

GİRİŞTE ATEŞ ÖLÇÜMÜ VE DEZENFEKTE İŞLEMİ

İlk kural olarak restorana gelen tüm müşteriler içeri ateşleri ölçülüp daha sonra elleri dezenfekte edilerek alınıyor. Yüksek ateş çıkan müşteri olma ihtimaline karşı koruyucu kıyafet ve maske bulunduruluyor. Olası bir riskli durumda hemen tedbir alınarak hastaneye götürülmesi amaçlanıyor.

MASKESİZ MÜŞTERİ KABUL EDİLMİYOR

İçeri girecek her müşterinin maske ile girmesi ve yemekleri yemeye başlayana kadar maske ile oturması isteniyor. Bu konuda personeller özellikle kontrollerini sağlıyorlar.

TÜM PERSONELLER MASKE VE ELDİVEN İLE HİZMET VERİYOR

Müşterileri ile ilgilenecek tüm personeller maske ve eldiven ile hizmet veriyorlar. Ayrıca müşterilere çok yaklaşmadan sosyal mesafeyi koruyacak iletişime geçmeye özen gösteriliyor.

TEMASSIZ MENÜ, TEK KULLANIMLIK ÜRÜNLER, KORUYUCU BÖLME

Müşterilere kesinlikle menü verilmeyerek temassız bir şekilde siparişler alınıyor. Masada kullanılacak tüm ürünler tek kullanımlık veya özel paketleriyle sunuluyor.

İşletme de en dikkat çekici önlem ise her masaya yerleştirilmiş sosyal mesafe camları. Bu camlar sayesinde aynı aileden kişilerin bile arasında sosyal mesafe kuralı koyulmuş oluyor.

SÜREKLİ DEZENFEKTE İŞLEMLERİ DEVAM EDİYOR

Her müşteriden sonra tüm masalar dezenfekte edilerek temizleniyor. Çıkan bulaşıklar yüksek derecede kaynar su ile yıkanarak arındırılıyor. Sık sık lavabolar temizleniyor ve işletme sürekli havalandırılıyor.

PAYLAŞMAK İÇİN AŞAĞIDAKİ BUTONLARI KULLANABİLİRSİNİZ
  •  
  •  
  •  

Pursaklar Haberleri
İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.


*