Covid-19 İle İlgili Personel Bilgilendirildi

Pursaklar Haber
Dünya çapında etkisini gösteren korona virüs (Covid-19) hakkında bilgilendirme toplantısı düzenlenerek, yeni tip virüs ve korunma yolları hakkında Pursaklar Belediyesi personeli bilgilendirildi.


Yayılma hızı ve öldürücü etkisi ile Çin’in ardından 155 ülkede daha vakaların görüldüğü ve dünyayı sarsan korona virüs, Türkiye’de de etkisini göstermeye başladı. Pursaklar Belediyesi çalışanlarına korona virüsten korunma ve virüse karşı alınacak önlemler ile ilgili bilgilendirme yapıldı. Kurum doktoru Bülent Kaymaz bulaşıcı virüslerin çeşitlerine değinerek tüm dünyada tehlike yaratan korona virüse karşı alınacak önlemleri anlattı.
Virüslerden korunmak için sık sık ellerini yıkaması gerektiğini belirten Kurum doktoru Doktor Bülent Kaymaz; ‘‘Dış ortamda 24 saate kadar yaşayabilen korona virüsüne karşı ellerin 20 saniye boyunca ve sık sık yıkanması, yüzeylerle temas sonrası hiçbir şekilde yüze, ağza ve göze temas ettirilmemesi ve özellikle riskli kişilerin maske kullanması gerekiyor. Başta yaşlılar olmak üzere bağışıklık sistemi zayıf olanlar, çocuklar ve hamilelik döneminde olan kadınlar, kronik rahatsızlığı bulunan hastalar yüksek risk grubundadır. Kalabalık mekanlar ve toplu taşımalardan mümkün olduğunca yakın temastan kaçınılmalıdır. 2-14 gün kuluçka süresi içinde ateş, kuru öksürük ve solunum sıkıntıları ile kendini gösteren virüse karşı bağışıklık sistemimizi güçlendirmeliyiz. Yeterli sıvı alınması, protein, doğal sebze, tam tahıl, bakliyat, vitamin, mineral ve antioksidan içerikli gıdalar tüketmeliyiz’’ dedi.
Pursaklar Belediye Başkanı Ertuğrul Çetin; ‘‘Korona virüs tedbirleri kapsamında, çalışma planımızı oluşturduk. Çevre ve Şehircilik Bakanlığı Genelgesini bütün personelimize tebliğ ettik. Kurum doktorumuz sizlere bilgilendirme de bulundu. ‘KİŞİSEL BAKIM ve TEMİZLİK’ en büyük tedbirdir.’’ dedi.

PAYLAŞMAK İÇİN AŞAĞIDAKİ BUTONLARI KULLANABİLİRSİNİZ
  •  
  •  
  •  

Pursaklar Haberleri
İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.


*