Dede Torun Evi ile Nezaket Okulu Tescillendi

Pursaklar Haber
Belediye Başkanı Selçuk Çetin, Pursaklar’ın özgün kimliğinin bir parçası olan “Tebessüm Şehri” sıfatının ardından yeni markalar oluşturmaya devam ediyor. Türkiye’de ilk olan Dede Torun Evi ile Nezaket Okulu isimleri de Türk Patent Enstitüsü tarafından tescillendi.

Pursaklar Belediye Başkanı Selçuk Çetin’in ilçeye kazandırdığı “Tebessüm Şehri” sıfatı 2015’te Türk Patent Enstitüsü tarafından tescillenmişti. Bunun ardından 2010’da Türkiye’de ilk defa Pursaklar Belediyesi tarafından hayata geçirilen Dede ve Torun Evi projesi ile 2011’de hizmete giren Nezaket Okulu projesinin isimleri de tescillendi. İlçeye kazandırılan hizmetlerle Pursaklar’ı mutlu bir şehir haline getiren Başkan Çetin, “Sosyal ve kültürel belediyecilik adına özgün projeler üretmeye, gönüllere girmeye devam ediyoruz. Yıllardır hizmet veren Dede Torun Evlerimiz ve Nezaket Okullarımız ile binlerce hemşerimizin gönlüne girdik” dedi.

 

Tebessüm şehrinin tescillenmesinin ardından Dede Torun Evi ve Nezaket Okulunun da önemli olduğunu belirten Başkan Çetin, “Protokol yoluna yazdığımız tebessüm şehri ifadesi, yoldan geçenleri de tebessüm ettiriyor. Bu sıfatın içini dolduracak onlarca projeye imza attık. Dede Torun evlerimiz ve Nezaket Okullarımız bunlardan sadece ikisi. İnşallah daha birçok özgün projemizin tescilini sağlayacağız” değerlendirmesinde bulundu. Pursaklar Belediyesi’ne teslim edilen belgelerde, “Markaların Korunması Hakkında 556 Sayılı Kanun Hükmünde Kararname’ye göre 29 Kasım 2017 tarihinden itibaren 10 yıl süreyle 12 Haziran 2018 tarihinde tescil edilmiştir” ifadeleri yer aldı.

 

PAYLAŞMAK İÇİN AŞAĞIDAKİ BUTONLARI KULLANABİLİRSİNİZ
  •  
  •  
  •  

Pursaklar Haberleri
İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.


*