Dolmuşçular Özel Halk Otobüslerinin Çalışmasına Karşı Çıktı

Pursaklar Haber
Pursaklar’da bugünden itibaren çalışmaya başlayacak olan Özel Halk Otobüslerini protesto ederek çalışmalarını engellemek isteyen dolmuş şoförleri sabah saatlerinde kontak kapattılar.

 

Yıllardır Pursaklar halkının isteği olan Özel Halk Otobüsleri bugünden itibaren Pursaklar – Kızılay arasında seferlerine başladı. Özel halk otobüslerinin gelmesini kendi işlerin olumsuz etkileyeceğini düşünen Ulus – Hasköy dolmuş hattı şoförleri sabah saatlerinde otobüslerin çalışmaya başlayacağı nokta olan Yıldırımkent de kontak kapatarak otobüslerin çalışmasını protesto etti. Sabah saatlerinde işe gidecek vatandaşlara zor anlar yaşadı. Bölgede seferi olan EGO otobüsleri de bu durumdan etkilenerek seferlerinde sorunlar yaşadı.

Dolmuş şoförlerinin protesto etmesinin amacı otobüsleri durak haricinde yolcu almalarını istememesi ve otobüslerin kartlı sistemle çalışmalarını istemesidir.

Olaya polis müdahale etti. Dolmuş şoförleri en son protokol yolunda kontak kapatmış bekliyorlardı. Olayın nasıl sonuçlanacağını merakla bekliyoruz.

PAYLAŞMAK İÇİN AŞAĞIDAKİ BUTONLARI KULLANABİLİRSİNİZ
  •  
  •  
  •  

Pursaklar Haberleri
İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.


*