Esenboğa Metrosunda Somut Adımlar Atılmaya Başlandı

Pursaklar Haber
Esenboğa Metrosu ile ilgili Bakanlar Kurulu’nda karar alındı. Başkentlilere ulaşım alanında önemli bir hizmet verecek olan Esenboğa Metrosu Ulaştırma, Denizcilik ve Haberleşme Bakanlığı tarafından yapılacak.

 

Ankara Büyükşehir Belediye Başkanı Doç. Dr. Mustafa Tuna Twitter hesabından yaptığı paylaşımda Esenboğa Metrosu için somut adımlar atıldığını gösterdi. Yıllardır hayal ve proje olarak kalan Esenboğa Metro projesi son günlerde gündemden düşmüyor. Esenboğa Metrosu’nun yapımını Ulaştırma, Denizcilik ve Haberleşme Bakanlığı üstlendi. Bu iyi haberle ilk somut adımda resmen atılmış oldu.

 

ESENBOĞA METROSU DETAYLARI

EGO Genel Müdürlüğü’nün 2017 yılı faaliyet raporunda Başkentlilerin yapımını merakla beklediği Esenboğa Havalimanı metrosu ve diğer yeni metro hatlarıyla ilgili bitirme tarihleri verildi. Raporda yer alan bilgilere göre Keçiören Kuyubaşı-Esenboğa Havalimanı-Yıldırım Beyazıt Üniversitesi metro hattının etüt proje işlemlerinin tamamlandığı, inşaatının 2022 yılında bitirilmesinin hedeflendiği kaydedildi. Havalimanı metro projesine ilişkin bölümde, “Etüt proje işlemleri tamamlanan Keçiören Kuyubaşı-Esenboğa Havalimanı- Yıldırım Beyazıt Üniversitesi metro hattının yapımı ve Esenboğa Havalimanı-Keçiören Kuyubaşı metro hattının devamı olan Keçiören Kuyubaşı-Siteler-Demirlibahçe-Sıhhiye-YHT Gar metro hattının etüt proje çalışmaları Ulaştırma Denizcilik ve Haberleşme Bakanlığı’nca yapılmakta olup, inşaatının 2022 yılında bitirilmesi hedeflenmektedir” ifadeleri yer aldı.

PAYLAŞMAK İÇİN AŞAĞIDAKİ BUTONLARI KULLANABİLİRSİNİZ
  •  
  •  
  •  

Pursaklar Haberleri
1 yorum

  1. Haberinizin 22 Haziran 2018’de yayinlanmis olmasina, politikacilarin defalarca söz vermmesine ragmen, metro projesiyle ilgili hic bir ilerleme yoktur. Avrupa ve gelismis ülkelerinin baskentlerinde havaalani metrosu bulunmayan tek bassehir Ankara’dir ve buda utanc vericidir maalesef.
    Selam ve hürmetlerle calismalarinizda basarilar dilerim
    Gökman Akkya

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.


*