Fruko Kavşağı Trafiğine Çözüm Geliyor

Pursaklar Haber
Birçoğu 2018 yılında hayata geçirilecek projelerle Başkent trafiğine nefes aldırmayı amaçladıklarını söyleyen Başkan Mustafa Tuna, “Bu yıl Başkent’in dört bir tarafında trafik yoğunluğu tespit ettiğimiz bölgelerde kavşak projelerinin yapımına başlıyoruz. Kepekli mevkii, Samsun Yolu Türk Telekom önü ile Akköprü kavşağı için start verdik. Bu üç kavşağın yapımına Allah’ın izniyle okullar tatile girdiği zaman başlayacağız. Ancak bu üç kavşak dışında Başkentimizin farklı noktalarında ihtiyaç duyulan yeni köprülü kavşak projeleri üzerinde çalışıyoruz. İlk etapta Fen İşleri Daire Başkanlığı ile birlikte aciliyeti olduğunu düşündüğümüz 10 yeni köprülü kavşak projesini devreye sokmayı planlıyoruz. Şu anda devam eden köprülü kavşaklarımızın haricinde yeni başlanacak bu çalışmalarla Başkent trafiğimiz daha da nefes alacak. Ankaramızın doğu-batı, kuzey-güney aksı alternatif yol ve güzergahlara yapacağımız kavşaklarla birleşecek ”dedi.

 

HAVAALANI YOLU ÜZERİNDE FRUKO KAVŞAĞI’NA NEŞTER

10 yeni köprülü kavşak çalışması içinde önem verdikleri projeleri tek tek anlatan Başkan Tuna, “Havaalanı Yolu Fruko Kavşağı, Sincan Devrimler Caddesi üzeri ve Sincan OSB önünde yeni kavşaklar devreye girecek. Aynı zamanda Anadolu Bulvarı üzerindeki TUVTÜRK önünde devam eden köprülü kavşak çalışmamızı da 2,5 aya kadar bitirmeyi planlıyoruz” dedi.

 

İLK KAVŞAK, ESKİŞEHİR YOLU –YAŞAMKENT KAVŞAĞI’NA

Yeni kavşak çalışmalarının ilkinin Eskişehir Yolu üzerindeki Yaşamkent Kavşağı’nda yapılacağını açıklayan Tuna, “Bu yıl ilk çalışmamız burada olacak. Daha sonra sırasıyla Korukent ve Başkent Üniversitesi’nin önündeki bölgelerde de köprülü kavşak çalışması yapacağız” diye konuştu.

Bu kavşakların tamamının yapımıyla birlikte Eskişehir Yolu’nda kesintisiz bir trafik akışı sağlanacağının altını çizen Tuna, “Buralara battı-çıktı şeklinde köprülü kavşak yapacağız. Bu sayede de sürücülerimiz Eskişehir Yolu üzerinde hiçbir duraksama yapmadan seyahat edebilecek” değerlendirmesinde bulundu.

        

SAMSUN YOLU KESİNTİSİZ AKACAK

Samsun Yolu üzerinde de iki ayrı bölgede ışıklı kavşak bulunduğunu, buraların da trafikte yığılmalara neden olduğunu ifade eden Tuna, bölgede yaşayan Başkentlilere de şu müjdeyi verdi:

“Türk Telekom önü dışında Samsun Yolu üzerinde ışıklı kavşaklar mevcut. Bu ışıklardan biri Mavi Göl’ün önünde, diğeri de Çevre Yolu’na girmeden hemen önce. Bu ikisini de kaldırıp, buralara da battı-çıktı köprü yapacağız.”

 

Konya Yolu’na paralel yeni bir yol planlaması yaptıklarını da vurgulayan Tuna, yapımı devam eden ODTÜ Teknokent Kavşağı üzerinden İncek’e yeni yol açıldığını söyledi. Başkan Tuna, yolun İncek’e kadar uzatılmasının ardından bu yolun İncek Bulvarı üzerinden Niğde Otoyolu’na bağlantısının yapılacağı müjdesini de verdi.

 

PAYLAŞMAK İÇİN AŞAĞIDAKİ BUTONLARI KULLANABİLİRSİNİZ
  •  
  •  
  •  

Pursaklar Haberleri
İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.


*