Gökçek Korkusu mu? Pursaklar’da Aslında Ne Oldu?

Pursaklar Haber
“AKP’de Gökçek korkusu mu yaşanıyor? Pursaklar’da aslında ne oldu?” başlığıyla Pursaklar Belediye Başkanı Ayhan Yılmaz’ın istifası hakkında değerlendirmelerde bulunan Tele 1’den Serkut Bozkurt, Ayhan Yılmaz’ın Gökçek’in gözdelerini yardımcı yaptığını iddia etti.  “Yılmaz, Pursaklar Belediye Başkan Yardımcılığına, Ahmet Erbağ ve Hasan Hüseyin İleri’yi atadı.” diyen Bozkurt şu ifadeleri kullandı:

Pursaklar Belediye Başkanı, Ayhan Yılmaz gerçekten istifa mı etti yoksa görevden mi alındı.? Bakalım, neymiş nedeni?

Melih Gökçek’e yakın
Ayhan Yılmaz, Ankara’nın Pursaklar ilçesine başkan olduktan sonra iki ismi yardımcı ve müdür yaptı.
Bu iki isim ve paylaştığı twit başına bela oldu.
Sağlık sorunları nedeniyle istifa ediğini açıklayan Ayhan Yılmaz Pursaklar’da 31 Mart seçimlerinde yüzde 72 oy aldı. Mazbatasını aldıktan sonra görevine başladı.
Yılmaz, Melih Gökçek’e yakın bir isim.
Bu yakınlığını göreve başladıktan sonra da resmi olarak belli etti.
Gökçek’in gözdelerini yardımcı yaptı
Yılmaz, Pursaklar Belediye Başkan Yardımcılığına, Ahmet Erbağ ve Hasan Hüseyin İleri’yi atadı.
Pursaklar Belediyesinin internet sitesinde görevi belediye başkan yardımcısı olarak geçen Ahmet Erbağ’a -İnsan Kaynakları ve Eğitim Müdürlüğü, Mali Hizmetler Müdürlüğü ve Yazı İşleri Müdürlüğü bağlı. Ancak sitede “Öz geçmiş hazırlanıyor” diye yazıyor.


https://www.pursaklar.bel.tr/kurumsal/baskan-yardimcilari/ahmet-erbag


Erbağ, 31 Mart’tan beri Pursaklar ilgili başkanın paylaştığı twitleri paylaşıyor. Twitter profilinin olduğu yer de boş.

Ahmet Erbağ kim?
Ahmet Erbağ,yıllarca Ankara’yı yöneten Melih Gökçek’in A takımındaydı. En son BELPA’nın genel müdürü ve ASKİSPOR Kulübünün başkanıydı. Erbağ, Gökçek’den sonra belediye başkanlığı yapan Mustafa Tuna döneminde Ankara Büyükşehir Belediyesi şirketi BELPA’nın genel müdürlüğünden alındı. , ASKİSPOR’daki başkanlığı görevini bıraktı.

Hasan Hüseyin ileri kim?
Ayhan Yılmaz sağlık sorunlarıyla ilgili (!) istifa etmeden önce, Hasan Hüseyin İleri’yi de başkan yardımcısı olarak atadı.
Ne rastlantı ki, Hasan Hüseyin İleri de Melih Gökçek ile çalışan bir isim. Gökçek döneminde Ankara Büyükşehir Belediyesi Bilgi İşlem Daire Başkanıydı.
İleri, Pursaklar Belediyesinin internet sitesinde yine özgeçmişi hazırlanan başkan yardımcısı olarak yer alıyor. Görevleri içinde Fen İşleri Müdürlüğü ve Bilgi İşlem Müdürlüğü var.

Kulislere göre, Gökçek’in tüm izlerini silmeye çalışan AKP bu nedenle  Pursaklar’da müdahale gereği hissetti. 
Ayhan Yılmaz’ın makam araçlarıyla ilgili attığı twit AKP’de bardağı taşıran son damla oldu.
https://twitter.com/ayhanyilmaz06/status/1123186229032443906
Yılmaz,  makam aracını daha ekonomik bir otomobil ile değiştirdi ve bir önceki aracın lüks olduğunu yazdı. .

Yılmaz’ın  İsraf yaptığını söylediği bir önceki yönetim, yine AKP ‘li belediyeydi.
Erbağ ve ileri ‘nin durumuSiyasi teamüllere göre, bir belediye başkanı görevden ayrılır veya alınırsa, meclis üyeleri, belediye başkan yardımcılarından blrini başkan olarak seçer. Ki bu yardımcılar genelde meclis üyeleri tarafından da sevilip saygı duyulduğu için en çok oyu yardımcı alır. Bakalım siyasi teamüller burada devreye girecek mi? Erbağ ve İleri de, görevlerinden ayrılırsa Gökçek’e izler bir kez daha silinir.

AKP, Gökçek korkusu mu yaşıyor?Tabii dönem de önemli,,,
AKP içindeki fokurdama sadece yerel yönetimlerde yaşanmıyor. Parti içinden 50/55 milletvekilinin ayrılacağı konuşuluyor.  Ahmet Davutoğlu’nun yakın zamanda bir parti kuracağı iyice belirginleşti.
Ali Babacan’ın ayrı parti kuracağı söyleniyor. 
Her fırsatta Recep Tayyip Erdoğan’ın lider olduğunu  söyleyen Gökçek, son izlerinin silinmesinden sonra, bu iki partiden birine geçerse şaşırmamak gerekir.PAYLAŞMAK İÇİN AŞAĞIDAKİ BUTONLARI KULLANABİLİRSİNİZ
  •  
  •  
  •  

Pursaklar Haberleri
İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.


*