Hasköy Karayolları Arazisine AVM ve Rezidans Yapılıyor

Pursaklar Haber
Ankara Keçiören’e 70 milyon TL’lik yatırım ile yeni bir yatırım geliyor. HES Gayrimenkul’e ait olan arsaya MNM Avrasya İnşaat AVM ve 153 rezidans ve AVM yapacak.Daha önce Karayolları Şube Müdürlüğü olarak hizmet veren Keçiören Hasköy’de Protokol yolu kenarında bulunan dev araziye AVM ve Rezidans yapılıyor.

HES Gayrimenkul’ün Ankara Keçiören Hasköy Mahallesi’ndeki 15 bin 272 metrekarelik arsasına MNM Avrasya Orman İşletmesi İnşaat, AVM ve 153 adet rezidans yapmak üzere el sıkıştı. Projenin ÇED Raporu hazırlanarak Çevre ve Şehircilik Bakanlığı’na sunuldu.

3 bloklu proje

Tapuda Keçiören Hasköy Mahallesi 90721 ada 1 parselde kayıtlı olan 15 bin 272 metrekarelik arsaya toplam 67 bin 571 metrekare emsal dahilinde inşaat yapılacak.

Arsanın 11 bin 709 metrekarelik kısmı bina inşaatında kullanılırken AVM 3 bodrum kat + zemin kattan oluşacak. Blokların dışında kalan bölümde zeminin üzerine 1 kat daha eklenirken 2 rezidans bloğu 3 bodrum + zemin + 9 kattan oluşacak. Projenin inşaatı 2 yılda bitirilecek.

Proje kapsamında A blokta 72 rezidans, B blokta 81 rezidans ve C blokta 45 mağaza ve 607 adet otopark yapılacak.

Nazım imar planına göre kentsel ve bölgesel parklar içerisinde kalan taşınmazın imar planı değişikliğine gidilerek ticaret alanı vasfı kazandı. Proje tamamlandığında bir blok AVM ve 2 blok rezidansta toplam 1.062 kişi yaşayacak.

Karayolları’nın bakım şantiyesi idi

Daha önceki yıllarda Karayolları 4. Bölge Müdürlüğü’nün bakım şantiyesi olarak kullanıldığı arsanın çevresinde şehir içi ulaşımda kullanılan yol güzergahları ve yollardan sonra rezidanslar yer alıyor.  Alanın kuzeybatı bölümünde Çubuk Çayı bulunurken ulaşım; Ankara-Çankırı Karayolu vasıtasıyla sağlanıyor.

 

HASKÖY AVM PROJESİ

Avm ve Ofis projesi olarak tasarlanan projenin konumu ANKARA merkezini, ESENBOĞA Hava limanına bağlayan protokol yolu üzerindeki HASKÖY KAVŞAĞINDA konumlanmaktadır.

Proje 5000 m2 taban  alana oturmak üzere toplamda 40000 m2 kapalı alana sahiptir. Bu alanın yaklaşık 15000 m2 ‘ lik kısmı kule olarak tasarlanan ofis mekanlarından oluşurken, 25000 m2 lik kısmı ise insanlara modern bir alış-veriş imkanı sunan alışveriş merkezinden oluşmaktadır. Ayrıca binanın en üst katında tasarlanan kafeterya ise insanlara Ankara manzarasını ayaklarına sermektedir. Bünyesinde  bulunan eğlence ve sinema alanlarıyla insanlara hem eğlenerek ihtiyaçlarını karşılama imkanını sunacaktır.

PAYLAŞMAK İÇİN AŞAĞIDAKİ BUTONLARI KULLANABİLİRSİNİZ
  •  
  •  
  •  

Pursaklar Haberleri
5 yorum

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.


*