Köpekler Çubuk Sınırlarına Mı Bırakılıyor?

Pursaklar Haber
Bugün sosyal medya da paylaşılan görüntüler sonrasında sosyal medya da çok ilginç gelişmeler yaşandı. İddiaya göre bir hayvansever tarafından kaydedilen görüntülerde Pursaklar Belediyesi’ne ait bir araç sokak köpeklerini bırakmak için Çubuk ilçesine doğru ilerliyor. Hayvanseverlerin tepkisini görünce de geri geri kaçarak olay yerinden uzaklaşıyor.

HAYVANSEVERLERİ GÖRÜNCE GERİ GERİ UZAKLAŞTI !

Pursakların Sesi isimli sosyal medya hesabında ilk olarak sabah saatlerinde aşağıda ki video paylaşıldı. Video da bir hayvanseverin belediye aracını çekmeye çalışması ve onun da geri geri olay yerinden uzaklaştığı görülüyor.

ÇUBUK SOSYAL MEDYA HESAPLARINDAN SERT TEPKİ GELDİ!

Videonun sosyal medyada yayınlanmasının ardından bir Çubuk ilçesine ait bir çok sosyal medya ve haber sitelerinde Ertuğrul Çetin ve Pursaklar Belediyesi’ne sert tepkiler gelmeye başladı. Ertuğrul Çetin’i ve belediyeyi şov yapmakla suçlayan paylaşımların ardından Pursaklar Belediyesi bir açıklama yaptı.

PURSAKLAR BELEDİYESİNDEN AÇIKLAMA GELDİ

Veterinerlik birimimizden aldığımız bilgiler doğrultusunda; kısırlaştırması yapılan yedi köpeğimiz doğal yaşam alanlarına bırakılması İçin yoldayken aracın üzerine yürüyen kişilerden iki görevli personel paniğe kapılıp korktuklarını ifade ederek olay yerinden uzaklaşmışlardır. Bahse konu olan yer Pursaklar Gümüşoluk Dumlupınar arasındaki yerdir. Kısırlaştırılan köpekler doğal yaşam alanlarına bırakılmıştır. İsteyen herkese gösterebiliriz. Pursaklar Belediyesinin sokak hayvanları ile ilgili yaptığı çalışmalar bugüne kadar hep örnek teşkil etmiş gerçek hayvanseverler tarafından da takdir almıştır. Bu çalışmalarımız aynı titizlikle devam edecektir. Başka bir ilçeye hayvan bırakılması veya kanuna yada vicdana aykırı olumsuz davranış içerisinde olunan bilgi, belge, veya görüntü varsa savcılığa ve tarafımıza bilgi verilmesini rica ediyoruz. Gerekli tüm yasal işlemler yapılarak yakından takipçisi olacağımızı bildiririz.

Saygılarımızla…


Olayla ilgili gelişmeleri takip etmeyi sürdürüyoruz.

PAYLAŞMAK İÇİN AŞAĞIDAKİ BUTONLARI KULLANABİLİRSİNİZ
  •  
  •  
  •  

Pursaklar Haberleri
İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.


*