Milli Eğitim Müdürü Kılıçgil’den Başkan Çetin’e Teşekkür

Pursaklar Haber
21 Eylül tarihinde okulların yüzyüze eğitime başlayacak olması Pursaklar Belediyesi’ni harekete geçirdi.

Okulların pandemi şartlarında dezenfekte edilerek öğrenci ve öğretmenlerin sağlıklı bir şekilde eğitim – öğretimi devam ettirebilmeleri için seferber olan Pursaklar Belediyesi, Pursaklar’daki tüm okulları dezenfekte ederekeğitime hazır hale getirdi.

Pursaklar Belediye Başkanı Ertuğrul Çetin ile birlikte dezenfekte çalışmalarını takip eden Pursaklar Milli Eğitim Müdürü Mustafa Kılıçgil, sosyal medya hesabından yayınladığı mesajla Pursaklar Belediye Başkanı Ertuğrul Çetin ve belediye ekiplerine teşekkür etti.

Pursaklar Milli Eğitim Müdürü Mustafa Kılıçgil mesajında şu ifadelere yer verdi:

“Okullarımız ihtiyaç olduğu her zaman dezenfekte ediliyor. Pazartesi okullarımızı okul öncesi ve 1.Sınıf öğrencilerimize açıyoruz.Ülker ilkokulunu ziyaret eden Başkan Çetin dezenfekte çalışmalarını yerinde inceledi. Belediye Başkanımıza ve ekibine teşekkür ediyoruz.”

Okulların açılış tarihi olan 21 Eylül’ün yaklaşması ile birlikte Pursaklar Belediyesi ilçede bulunan ana sınıfı ve ilkokullarda temizlik seferberliği başlattı.
Pursaklar Belediye Başkanı Ertuğrul Çetin denetimlerinde, Çevre Koruma ve Kontrol Müdürlüğünce gerçekleştirilen dezenfekte çalışmalarında derslikler, giriş kapıları, lavabolar, kapı kolları, koridorlar,  idari binalar, sosyal alanlar, kafeteryalar, salonlar, eğitim materyalleri ve oyun alanları steril hale getirildi.

‘‘Hemşehrilerimizin içleri rahat olsun’’


Okullarda gerekli tüm noktalarda ayrıntılı çalışmaların sürdürüleceğini belirten Belediye Başkanı Ertuğrul Çetin; “Okulları detaylı bir şekilde dezenfekte ediyoruz. Okullarda çocuklarımızın temas ettiği her noktayı dezenfekte ediyoruz. Hemşehrilerimizin içleri rahat olsun. Hijyen tedbirlerini en üst seviyede uygulamaya devam ediyoruz. Yaptığımız ilaçlama çalışmaları uzun süre etkisini gösteriyor. Pursaklar Belediyesi olarak eğitime her zaman destek olmaya devam edeceğiz. Belli periyotlarla Milli Eğitim Müdürlüğümüzle koordineli olarak okullarımızda dezenfekte çalışmalarını sürdüreceğiz. Lütfen maske, mesafe, temizlik kurallarına dikkat edelim. Yeni eğitim öğretim döneminin şimdiden hayırlı olmasını temenni ediyorum” dedi.

Başkan Çetin ayrıca, koronavirüs ile ilgili çalışmalarını her alanda sürdürdüklerini, ilçe genelinde kamu kurumları, pazar alanları, sağlık merkezleri, ortak kullanım alanları başta olmak üzere ilaçlanmayan cadde ve sokak bırakmadıkları bilgisini aktardı. 

PAYLAŞMAK İÇİN AŞAĞIDAKİ BUTONLARI KULLANABİLİRSİNİZ
  •  
  •  
  •  

Pursaklar Haberleri
İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.


*