Okuma Yazma Kursunu Tamamlayanlar Sertifikalarını Aldı

Pursaklar Haber
Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan ve Emine Erdoğan’ın öncülük ettiği okuma yazma seferberliğine Pursaklar Belediyesi, İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü ile Halk Eğitim Merkezi Müdürlüğü de tam destek verdi. İlçedeki 38 ayrı okuma yazma kursuna katılan 230 vatandaş sertifika aldı.

Pursaklar Halk Eğitim Merkezi ile Pursaklar Belediyesi Hanım Evlerindeki 38 ayrı yerde düzenlenen okuma yazma kursuna onlarca vatandaş katıldı. Azimleriyle okuma yazmayı öğrenen yaşı geçkin ama gönlü genç vatandaşlar, eğitimlerini tamamlayıp sertifikalarını Pursaklar Belediye Başkanı Selçuk Çetin’in elinden aldı. Selçuklu Kültür ve Kongre Merkezinde düzenlenen sertifika törenine Pursaklar Belediye Başkanı Selçuk Çetin, İlçe Milli Eğitim Müdürü Mustafa Kılıçgil, İlçe Müftüsü Hasan İzmirli, Halk Eğitim Merkezi Müdürü Orhan Çetin, öğretmenler ve çok sayıda vatandaş katıldı.

 

Çetin: “İslam dini eğitime önem veriyor”

Sertifika töreninde konuşan Pursaklar Belediye Başkanı Selçuk Çetin “Cumhurbaşkanımız ve Hanımefendi’nin başlatmış olduğu bu projede sizleri görmek hepimizi mutlu etti. Şükürler olsun ki çok güzel projeleri himaye eden ve bunları destekleyen devlet başkanına sahibiz” dedi.  İslam dinin eğitime önem verdiğini vurgulayan Başkan Çetin konuşmasında şu mesajları verdi: “Öyle kadim bir geleneğe sahibiz ki bizim değerlerimiz ilim tahsil edin, okuyun der. Allah (cc) akıl nimetiyle bizi donattı ve bize ilk emir olarak ‘oku’ dedi. Medeni bir dine sahibiz. Cehalet çok kötüdür. Bu nedenle okuyacağız, öğreneceğiz. Sizleri tebrik ediyorum. Hepinize teşekkür ediyorum.” Kursiyerlere sertifikalarını veren Pursaklar Belediye Başkanı Selçuk Çetin, Halk Eğitim Merkezinin devem ettireceği okuma yazma kurslarının ikinci kademesine de devam etmelerini kursiyerlere tavsiye etti.

PAYLAŞMAK İÇİN AŞAĞIDAKİ BUTONLARI KULLANABİLİRSİNİZ
  •  
  •  
  •  

Pursaklar Haberleri
İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.


*