Onur Alp Eker Hala Kayıp

Pursaklar Haber
20 Temmuz’da Pursaklar’ın Sirkeli bölgesinde kaçan kurbanlığın peşinden giden 19 yaşındaki Onur Alp Eker kayıp oldu.

Eker’in ailesi tüm çabalara rağmen bir sonuca ulaşamayınca ekiplerden yardım istedi.

36 saattir bölgede yapılan çalışmalar sonuç vermeyince, polis ekipleri helikopterle arama başlattı.

“Yüzlerce personel arazide”

Pursaklar Belediye Başkanı Ertuğrul Çetin’de çalışmaları yakından takip ederken “Dün öğle saatlerinden beri haber alınamayan Onur Alp EKER için havadan ve karadan arama çalışmaları devam ediyor. AFAD, Jandarma, Özel Harekat ve Emniyet güçlerimiz yüzlerce personeli ile arazide…” paylaşımında bulundu.

Onur Alp Eker’in dedesi Zühtü Erdoğan şunları söyledi:


“O peşine gidiyordu. Ben de ‘araçla takip edeyim’ dedim. İndiğimde arabanın anahtarını da götürdüğünü gördüm. Gelir diye yarım saat bekledim, o iyice uzaklaşmış. Sonra bir araç buldum gittim, daha da bulamadım. Annesi ile telefonda, ‘Ben yolumu kaybettim. Bana konum at.’ diye konuşmuş. Sonra da telefonu şarjı bitince kapanmış. Konumu atmış ama telefonu kapanmış. Sonradan emniyete haber verdik. Sonra birilerine sormuşlar, bir bayan ‘Ben gördüm, dağ tarafına gitti’ demiş. Gittik oraları aradık, dereleri aradık, bulamadık. Arama çalışmaları devam ediyor, iyi takip ediyorlar. Dün akşam birkaç yerde görülmüş, buradaki çoban ve yoldan geçen bir akrabamız görmüş. Onları da dikkate alarak takip ediyorlar. Bir an önce bulmak, kavuşmak istiyoruz.”

100 KİŞİLİK EKİP ARIYOR

Arama- kurtarma ekipleri dün saat 15.00’ten itibaren arama çalışması başlattı. Gece geç saatlere kadar yapılan aramalarda Onur Eker bulunamadı. Bugün sabahın ilk ışıklarıyla birlikte yeniden arama çalışması başlatıldı. Havadan helikopter destekli yapılan çalışmalarda termal kamera ve drone da kullanıldı. Yaklaşık 100 kişilik arama- kurtarma ekibinin yaptığı çalışmalara rağmen Onur’un izine rastlanmadı. Bu öğleden sonra özel harekat ekiplerinin de katıldığı arama çalışmaları sürüyor.

PAYLAŞMAK İÇİN AŞAĞIDAKİ BUTONLARI KULLANABİLİRSİNİZ
  •  
  •  
  •  

Pursaklar Haberleri
İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.


*