Pursaklar Altınova’da Onlarca Köpek Zehirlendi

Pursaklar Haber
Pursaklar’ın Altınova bölgesinde 30 sokak köpeği kimliği belirsiz kişilerce zehirlendi. Pursaklar Belediyesi’nin şikayeti üzerine Kaymakamlık ve savcılık olaya el koydu.

 

nkara’nın Pursaklar ilçesinde dün gece 30 sokak köpeği kimliği belirsiz kişilerce zehirlendi. Pursaklar’a bağlı Altınova mahallesinde meydana gelen olayla ilgili Pursaklar Belediyesi savcılığa suç duyurusunda bulurken, Pursakalar Kaymakamlığı ve Ankara Cumhuriyet Savcılığının olaya el koyduğu öğrenildi.

Zehirlenme olayı üzerine belediye ekipleri ölen köpekler ile ilgili otopsi yaptırırken canlı olanları da tedavi etti. Son dönemde sosyal medyada sokak köpeklerine yönelik kitleleri tahrik eden paylaşımlar Pursaklar’da da yoğun bir şekilde yaşanmış, Pursaklar’a ait bazı sosyal medya hesaplarından sokak köpekleri ile ilgili paylaşımlar yapılmıştı. Bu arada yaklaşık bir ay öncede Altınova mahallesinde bir çocuğa sokak köpekleri tarafından saldırı gerçekleşmişti. Köpeklerin zehirlenme olayının bununla bağlantılı olduğundan şüphelenilirken sosyal medyadan yapılan paylaşımlarında zehirlenme olayında payı olduğundan kuşku duyuluyor.

Öte yandan olaya anında müdahale eden Pursaklar Belediyesi resmi internet sayfasından olayı kınayan bir açıklama yaptı.

İşte o açıklama:

PAYLAŞMAK İÇİN AŞAĞIDAKİ BUTONLARI KULLANABİLİRSİNİZ
  •  
  •  
  •  

Pursaklar Haberleri
İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.


*