Pursaklar Mehmetçikler İçin Yürüdü

Pursaklar Haber
Pursaklar Belediyesi tarafından düzenlenen Zeytin Dalı Harekatı ve Mehmetçiğe Destek Yürüyüşüne ellerinde Al Bayrakla katılan on binler dünyaya seslendi: “Zeytin Dalı Harekatını destekliyor, Mehmetçiğimizle gururu duyuyoruz.”

Cuma namazı çıkışı Pursaklar Hicret Camii önünde basın açıklaması ile başlayan Zeytin Dalı Harekatı ve Mehmetçiğe destek yürüyüşü ilçe şehitliğinde son buldu. Zeytin Dalı Harekatı ve Mehmetçiğe Destek Yürüyüşüne Pursaklar Kaymakamı İhsan Kara, Belediye Başkanı Selçuk Çetin, Kızılcahamam Belediye Başkanı Muhitten Güney, AK Parti Pursaklar İlçe Başkanı Servet Türkayık, belediye meclis üyeleri, muhtarlar, STK’lar, öğrenciler, öğretmenler ve on binlerce kişi katıldı.

Pursaklar Belediye Başkanı Selçuk Çetin yaptığı basın açıklamasında “Pursaklar Belediyesi ve Pursaklar halkı olarak, Mehmetçiğimizin duacısı, Zeytin Dalı Harekâtının tam destekçisiyiz” dedi. Pursaklar Belediyesi’nin insani, vicdani ve tarihten beslenen sorumluluğunu yerine getirmek, Mehmetçiğin yanında olduğunu tüm dünyaya göstermek istediklerini belirten Başkan Çetin, “Şunu hepimiz görüyoruz; Türkiye ve Türk milleti Gazze’de, Filistin’de, Somali’de, Halep’te, Bayırbucak’ta, Afrin’de, kısacası dünyanın dört bir yanında, mazlumların umudu olmuştur. Bu umut; dün Fırat Kalkanıydı, bugün de Zeytin Dalı Harekâtı’dır” diye konuştu. Açıklamasında Suriye diktatörü Esed’i de eleştiren Selçuk Çetin, şunları kaydetti: “Vahşet saltanatı sürdürmek için ülkesini cehenneme çeviren, kendi halkına zulmeden Suriye diktatörü Esed, emperyalist ülkelerle birlikte, bölgeyi kendi inancı ve çıkarları doğrultusunda ateşe verdi. Başkomutanımız Sayın Recep Tayyip Erdoğan’ın liderliğinde, komutanlarımızın himayelerinde, dosta güven, düşmana korku salan şanlı ordumuz, ulusal güvenliğimizi ve bölgesel huzuru sağlamaya yönelik başlattığı Zeytin Dalı Harekâtını, 28 gündür başarıyla sürdürüyor. Kahraman Mehmetçiğimizin destan yazdığı ve tarihin şanlı sayfalarında yerini alacak olan Zeytin Dalı Harekatına, herkesin ‘amasız, fakatsız’ destek vermesi gerektiğini bir kez daha hatırlatıyoruz. Çünkü bu mücadele, milletimiz ve devletimiz için bir beka mücadelesidir.”

 

Çetin: “Oynanan oyunun farkındayız”

Türkiye sınırlarında oynanan oyunun farkında olduklarını belirten Pursaklar Belediye Başkanı Selçuk Çetin konuşmasını şöyle sürdürdü: “Bir taraftan PKK, DAEŞ, PYD, YPG, FETÖ; öte taraftan küresel piyonların iş başında olduğunu biliyoruz. Kadim coğrafyamızda oynanan oyunların farkındayız. Kurulan tuzaklar er ya da geç, tuzak kuranların başına yıkılacaktır. Bütün terör örgütlerine ve bunların destekçilerine inat; Tek Millet, Tek Bayrak, Tek Vatan ve Tek Devlet demeye, bir ve beraber olmaya devam edeceğiz. Pursaklar Belediyesi ve Pursaklar halkı olarak, Mehmetçiğimizin duacısı, Zeytin Dalı Harekâtının tam destekçisiyiz. Mübarek kanlarıyla bayrağımızın hürriyetini, milletimizin istiklalini muhafaza eden, Doğu ve Güneydoğu’da, Fırat Kalkanı’nda, Afrin’de, cennet vatanımızın her karış toprağında, teröristlere karşı mücadele ederek, şehit olan tüm güvenlik güçlerimize, Allah’tan rahmet diliyor, gazilerimize şükranlarımı sunuyorum.”

 

Kara: “Pursaklarla gurur duyuyorum”
Pursaklar Kaymakamı İhsan Kara da yaptığı selamlama konuşmasında “Zeytin Dalı Harekatında kahraman askerimize zafer diliyorum. Pursaklarla gurur duyuyorum. Burada hepimiz askeriz” dedi.
Yaklaşık iki kilometrelik mesafeyi yürüyerek ilerleyen kortej, Pursaklar Şehitliğinde topluca dua ederek yürüyüşü sonlandırdı. Pursaklar Kaymakamı, Belediye Başkanı ve AK Parti İlçe Başkanı şehitlikteki bayrakları tekbirler eşliğinde değiştirip Fatiha okudu.

 

 

PAYLAŞMAK İÇİN AŞAĞIDAKİ BUTONLARI KULLANABİLİRSİNİZ
  •  
  •  
  •  

Pursaklar Haberleri
İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.


*