Pursaklar’a Modern Kurban Satış ve Kesim Alanı

Pursaklar Haber
Pursaklar belediyesi her gün büyüyen ve gelişen ilçenin taleplerini karşılayabilecek modern bir kurban satış ve kesim alanı projesini hayata geçiriyor.


İlçede her yıl farklı bölge de kurulan kurban satış alanı ilçenin taleplerini karşılamıyor hem de insan sağlığına olumsuz yönde etkileyerek çevre ve görüntü kirliliğine neden oluyordu. Bu nedenle, bizi biz yapan dini değerlerimizi korumak, insan sağlığını olumsuz etkileyen unsurlara engel olmak, çevreyi kirletmemek adına vatandaşların, esnafların talep ve önerileri doğrultusunda yeni kurban satış ve kesim alanı projesi hazırlanarak çalışmalara başlandı.


Pursaklar’ın merkezinde olan kurban kesim alanı hızla gelişen ve büyüyen ilçenin ihtiyaçlarını karşılayamadığından Kurban bayramının yaklaşması nedeniyle modern donanımlara sahip olan yeni kurban satış ve kesim alanı tesisinin çalışmaları hız kazandı.


Proje 2 etap olarak planlanmıştır. 1. etapta bu yıl hızlı bir şekilde tamamlanarak kurban bayramında vatandaşlara hizmet vermeye başlayacaktır. 2. etap ise 2020 yılında tamamlanması planlanmaktadır. Proje Pursaklar’ın büyüme oranları göz önünde bulundurularak ilerleyen 30 yılda hizmet verebilecek kapasite ve donanıma sahip olacak.
Pursaklar Gümüşoluk mahallesinde 40 bin m2 lik alana kurulacak olan 1. etap günlük 500 kurban kesim kapasitesine sahiptir. Yeni kurban satış ve kesim alanı 1000 araçlı otopark alanı bulunan wc’si ve mescidi, kafeteryalar ve sosyal alanlar bulunmaktadır. Bu tesisler de hem vatandaşlarımızın rahatça kurban alışverişi yapabilecekleri hem de esnafların daha nezih bir ortamda hizmet verebilecekleri modern kurban satış ve kesim alanı olması planlanmaktadır.

PAYLAŞMAK İÇİN AŞAĞIDAKİ BUTONLARI KULLANABİLİRSİNİZ
  •  
  •  
  •  

Pursaklar Haberleri
İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.


*