Pursaklar’da Boş Evde 17.5 Kilogram Uyuşturucu Bulundu

Pursaklar Haber
Narkotik Suçlarla Mücadele Şube Müdürlüğüne teknik takip ve istihbarat desteği sağlayan İstihbarat Şube Müdürlüğü ekipleri, 6 aylık takip sırasında ara operasyonlar da düzenledi. Bu operasyonlarda gözaltına alınan 46 örgüt üyesi çıkarıldıkları mahkemelerce tutuklandı. Yaklaşık 50 kilogram eroin ve 40 bin uyuşturucu hap ile 1 kilogram esrar ele geçirildi.

Örgütün, ara operasyonlarda yakalananlarla çeşitli yöntemlerle irtibat kurduğu, tepe yönetimine ilişkin bilgi vermemeleri karşılığında para verdiği, kabul etmeyenleri de tehdit ve şantajla ikna yoluna başvurduğu belirlendi.

Öte yandan, suç örgütünün tepesinde yer alan ve gözaltına alınan M.C.Z’nin bugün düğünü olduğu öğrenildi. Servet Yılmaz operasyonu adım adım takip etti

Soruşturmanın başından itibaren her aşaması hakkında ilgili birimlerden sürekli bilgi alan Ankara Emniyet Müdürü Servet Yılmaz’ın talimatıyla diğer şubelerden personelin de katılımıyla özel ekip kurularak, Narkotik Şube çalışanlarına destek sağlandı. Yılmaz, çalışmaların tamamlanmasının ardından başlatılan operasyonu da bizzat yönetti.

Operasyonda, Uyuşturucu Daire Başkanlığı talimatıyla 15 dedektör polis köpeği de kullanıldı. Bunlardan 6’sı çevre illerden operasyon öncesi getirildi.

Örgütün Pursaklar’da boş tuttuğu evde zulalanan 17,5 kilogram uyuşturucu, narkotik dedektör köpeği “Bena” tarafından bulundu.

Tamamına yakını silahlı yakalanan, aralarında Muzaffer Arkaç ile eşi ve annesinin de bulunduğu suç örgütü üyeleri hakkında “suç örgütü kurmak, uyuşturucu ticareti yapmak, sahtecilik, tehdit, yaralama ve tefecilik” suçlarından işlem uygulanacak.

PAYLAŞMAK İÇİN AŞAĞIDAKİ BUTONLARI KULLANABİLİRSİNİZ
  •  
  •  
  •  

Pursaklar Haberleri
İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.


*