Pursaklar’da Çöpler Yer Altına İnmeye Devam Ediyor

Pursaklar Haber
Pursaklar Belediyesi Temizlik İşleri Müdürlüğü yeraltı çöp konteynerı uygulamasını ilçenin her bir yerinde yaygınlaştırdı. 84’ü 2017’de olmak üzere toplam 305 yeraltı çöp konteynerı monte edildi.

Pursaklar Belediyesi Temizlik İşleri Müdürlüğü hayata geçirdiği projelerle temizlik konusunda köklü çözümler üretti. Yeraltı çöp konteynerı, hidrolik çöp konteynerı, tam yeraltı çöp konteynerı, geri dönüşüm kutuları, bayat ekmek kutuları gibi birçok uygulamayı hayata geçirerek Pursaklar’ı pırıl pırıl yaptı.

Her gün 08.00 ila 17.00 arasında Pursaklar genelindeki cadde, sokak ve kamu kurumlarının temizlik işlerini yürüten ekipler, günlük 2 bin 400 litre su ile binlerce kilometre alanın temizliğini yapıyor. Her seferinde 2 metreküp atık toplayan araçlar, günlük 35-40 kilometre alanda temizlik yaparak Pursaklar halkına temiz bir ilçe sunuyor. Böylece Pursaklar, Saray, Altınova ve Sirkeli olmak üzere geniş bir alandan sorumlu olan Pursaklar Belediyesi, hizmet kalitesini her geçen gün arttırıyor. 2017 faaliyet raporunu açıklayan Temizlik İşleri Müdürlüğü 84’ü 2017’de olmak üzere toplam 305 yeraltı çöp konteynerı monte edildiğini açıkladı. Bayat ekmek kutusu uygulamasını da başlatan müdürlük, 2017’de 308 ayrı bölgeye bayat ekmek kutusu, 300 yeni bölgeye de çöp kutusu monte etti.

PAYLAŞMAK İÇİN AŞAĞIDAKİ BUTONLARI KULLANABİLİRSİNİZ

Pursaklar Haberleri
İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.


*