Pursaklar’da Sokaklar Bekçilere Emanet

Pursaklar Haber
Eğitimlerini başarıyla tamamlayan bekçiler önceki gece sokaklarda görevlerine başladılar. Ankara genelinde bin bekçi toplumun huzur ve güvenliği için sokaklarda görev alacak.

Ankara’da toplumun huzur ve güvenliğini sağlamak amacıyla 5 haftalık eğitimden geçen çarşı ve mahalle bekçileri dün gece devriyeye çıkarak düdük çalmaya başladı. Kentteki çeşitli karakollarda toplanan bin bekçi, düzenlenen tören sonrası sorumluluk bölgelerine dağılarak düdük sesleri eşliğinde kontrollerine başladı. Kentin farklı noktalarında sabahın ilk saatlerine kadar görev yapacak bekçilere ilk gün devriyesinde polisler de eşlik etti. Cadde ve sokaklarda devriye gezen bekçiler, vatandaşlar tarafından memnuniyetle karşılandı.  Pursaklar’da şu anda 25 bekçi ile başlayan uygulamanın ileride sayısının artması bekleniyor. Çeşitli mahalle ve sokaklarda 2’şer ve 3’erli gruplar halinde gezen bekçiler ilk gün halkın yoğun ilgi ve samimiyeti ile karşılaştı.

Başkentin Altındağ ilçesinde 90, Çankaya’ya da 225, Etimesgut’ta 90, Keçiören’de 170, Mamak’ta 150, Pursaklar’da 25, Yenimahalle’de 120, Gölbaşı’nda 20 ve Sincan’da 110 bekçinin görev yapacağı öğrenildi.

PAYLAŞMAK İÇİN AŞAĞIDAKİ BUTONLARI KULLANABİLİRSİNİZ
  •  
  •  
  •  

Pursaklar Haberleri
1 yorum

  1. Allah sizlerden razı olsun 🙂 ben gece 03.00 sıralarında Nazım bey sokakta oturan bir kisiyim sizin bir araca ceza yazmanız halinde sokakta gürültü duyup yanınıza geldim insanlara nazik davranışının ve güzel ahlakının için sizleri kutlarım rabbim görevlerinizde kolaylık saglasin

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.


*