Pursaklar’dan Havalimanı’na Gitmek Çok Zor

Pursaklar Haber
Metro yok, EGO hattı yok! ESENBOĞA HAVA LİMANINA ULAŞIM SORUNLU EGO SEFERLERİ TEKRAR BAŞLATILSIN…

“Ankara’da, Esenboğa Havalimanı’na eskiden 442 numaralı EGO hattı gidiyordu. Eski Başkan Melih Gökçek döneminde bu hat özelleştirilerek Belko-Air firmasına verildi. Ve Belko-Air, sadece 3 duraktan yolcu alarak insanları son derece mağdur ediyor.

MİSAL: Bizler Pursaklar’da ikâmet ediyoruz. Havalimanına 10-12 km mesafede olmamıza rağmen, Belko-Air’e binebilmek için önce Kızılay’a gitmek durumundayız. Yani 10 km’lik yol 40-45 km’ye çıkıyor. Uçakla yolculuk edip zaman kazanmak isterken, bu zamanı saçma sapan bir uygulama nedeniyle şehir içinde kaybediyoruz.


AYRICA: Diğer bütün şehirlerde havaalanına/havalimanına giden belediye otobüsleri 2 tam bilet ücretinde. Yaklaşık fiyatı 4-5 TL arası. Biz ise Belko Air’e 11 TL ödüyoruz. Yani iki kat ücret öderken, şehir içinde de mağduriyet yaşıyoruz.


TALEP: Ankara’nın yeni Büyükşehir Belediye Başkanı Mustafa Tuna, bu uygulamaya son vermeli. En basitinden diğer şehirlerde olduğu gibi belediye otobüsleri ile Esenboğa Havalimanı’na ulaşım istiyoruz.”

ESENBOĞA HAVA LİMANINA EGO SEFERLERİ TEKRAR BAŞLATILSIN…

TEKELCİLİK DURUMU KENTİN İMAJINA ZARAR VERİYOR

AKM’DEN DİREKT HAT KONULMALI

Okurumuz T.D. de Esenboğa Havalimanı ulaşımından şikâyetçi. İletisi -özetiyle- şöyle:
“Havaş ve Belko-Air 11 TL. Maalesef fiyatlar inanılmaz derecede yüksek. Ve insanlar, bu yüksek ücrete mecbur bırakılıyor. Antalya, İstanbul ve İzmir gibi şehirlerde havalimanlarına raylı sistem ile ulaşılırken, Türkiye’nin başkentinde havalimanı ulaşımının pahalı ve alternatifsiz olması tam anlamıyla skandaldır. Bu tekelcilik durumu Ankara’ya ve Ankara’nın imajına zarar vermektedir.
EGO’nun Havalimanı-Kızılay hattı, ihale ile Belko-Air’e verildi.
AMA ÇÖZÜMÜ VAR: Esenboğa Havalimanı-AKM arısına EGO hattı konulmalı. Bu hat, yolcuları havalimanı nizamiyesinde indirerek oradan U çekip geri dönebilir. Böylece -kısmen de olsa- Ankaralıların havalimanına olan ulaşım problemi çözülecektir.

 

Alıntıdır.

PAYLAŞMAK İÇİN AŞAĞIDAKİ BUTONLARI KULLANABİLİRSİNİZ
  •  
  •  
  •  

Pursaklar Haberleri
1 yorum

  1. Kuzey Ankara TOKİ olarak bizlerde perişanız bir kolaylık sağlayın uçağı yetişmek için servislerimiz neden buralardan geçmiyor Ankaramıza yakışır bir kolaylık O zaman beddua yerine dua alırsınız

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.


*