Pursaklarlı gençler ozanlarını tanıyor

Pursaklar Haber
Pursaklar Belediyesi’nin düzenlemiş olduğu “Gençlerimiz Ozanlarını Tanıyor” programıyla Celal Güzelses, Hacı Taşan, Mahsun-i Şerif, Neşet Ertaş ve Aşık Veysel’in türküleri gençlere tanıtıldı.

İki gün boyunca Pursaklar Belediyesi Selçuklu Kültür Merkezi ile Abdurrahim Karakoç Kültür Merkezinde devam eden “Gençlerimiz Ozanlarımızı Tanıyor” programında Kültür Bakanlığı Devlet Halk Müziği Sanatçısı Mustafa Özcan, ozanların türkülerini seslendirdi. Programlarda Pursaklar Belediye Başkanı Selçuk Çetin de gençleri yalnız bırakmadı. Ozanların Türkiye’nin önemli bir değeri olduğunu belirten Başkan Selçuk Çetin, yaptığı konuşmada “Değerlerimize sahip çıkıyor, gençlerimize ozanlarımızı tanıtıyoruz. Her geçen yıl kültür sanat faaliyetlerimizi daha da arttırıyoruz. Sinema, tiyatro kampanyalarımız, Türk halk müziği korosu çalışmalarız devam ediyor. Pursaklar’dan da yeni ozanların yetişmesini istiyoruz. Program vesilesiyle bir kez daha hayatını kaybeden ozanlarımıza Allah’tan rahmet diliyorum” dedi.
Programda sahne alan Kültür Bakanlığı Devlet Halk Müziği Sanatçısı Mustafa Özcan, Celal Güzelses, Hacı Taşan, Mahsun-i Şerif, Neşet Ertaş ve Aşık Veysel’in türkülerini seslendirdi. Ayrıca hazırlanan sinevizyon gösterimiyle ozanların hayatları da anlatıldı.

PAYLAŞMAK İÇİN AŞAĞIDAKİ BUTONLARI KULLANABİLİRSİNİZ
  •  
  •  
  •  

Pursaklar Haberleri
İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.


*