Pursaklarlı Öğrenciler İcatlarını Sergiledi

Pursaklar Haber
Pursaklar Belediye Başkanı Ayhan Yılmaz’ın da katılımı ile gerçekleşen Mesleki Tanıtım ve Yöneltme Fuarı’nda Pursaklar İMKB Mesleki ve Teknik Lisesi öğrencilerinin hazırladığı icatlar görücüye çıktı.


Pursaklar İMKB Mesleki ve Teknik Lisesi öğrencileri tarafından hazırlanan projeler Mesleki Tanıtım ve Yöneltme Fuarı’nda tanıtıldı. Pursaklar Belediye Başkanı Ayhan Yılmaz’ın yanı sıra; Pursaklar Kaymakamı İhsan Kara, Milliyetçi Hareket Partisi İlçe Başkanı Gökhan Balcı, Ankara İl Milli Eğitim Müdürlüğü Şube Müdürleri Müberra Özyılmaz ve Feride Özekmekçi ile İlçe Milli Eğitim Müdürü Mustafa Kılıçgil’in da katıldığı fuarda sergilenen icatlar tam not aldı. Ülkelerin artık teknolojileriyle ön plana çıktığını belirten Başkan Ayhan Yılmaz, “Sayın Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan’ın da en büyük önem verdiği alanların başında teknoloji ve dijitalleşme geliyor. Biz güçlü Türkiye’nin sağlam adımlarla büyüyebilmesi için teknolojiye önem veriyoruz. Öğrencilerimizin yapmış olduğu projeler de ülkemizin geleceğinin ne kadar güçlü olduğunun sinyallerini veriyor. Pursaklar Belediyesi olarak bu tür faaliyetlerin her zaman destekçisi olacağız” dedi.

BAŞKAN YILMAZ PROJELERİ İNCELEDİ


Kaymakamlık ve İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü’nün eğitim alanındaki her talebini yerine getirmek için büyük çaba sarf ettiklerinin altını çizen Pursaklar Belediye Başkanı Ayhan Yılmaz, “Pursaklar’da inşaatı devam eden okullarımızın bitmesi ile birlikte daha verimli ve kaliteli bir eğitime geçeceğiz. Öğrencilerin vizyonunu genişletmek, ileriye farklı bir gözle bakmalarını sağlamak, onların bakış açılarını zenginleştirmek amacıyla bu programı düzenleyen ve hazırlayan okul müdürümüze, öğretmenlerimize teşekkür ediyorum’’ ifadelerini kullandı. Açılış konuşmalarının ardından Başkan Ayhan Yılmaz fuar alanını gezerek yapılan projeler hakkında öğrencilerden bilgi aldı.

PAYLAŞMAK İÇİN AŞAĞIDAKİ BUTONLARI KULLANABİLİRSİNİZ
  •  
  •  
  •  

Pursaklar Haberleri
İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.


*