SELFIE Öz-Düşünüm Uygulaması Hakan Akbıyık İlkokulumuzda Tanıtıldı

Pursaklar Haber
    Dijital çağda öğrenim için okulları desteklemek amacıyla Avrupa Komisyonu Ortak Araştırma Merkezi tarafından geliştirilen SELFIE aracının ilçemizde pilot okul olarak seçilen Hakan Akbıyık ilkokulunda tanıtımı yapıldı.

       SELFIE (Yenilikçi Eğitim Teknolojilerinin kullanımını Geliştirerek Etkili Öğrenme ile ilgili Öz Düşünüm), okulların dijital teknolojileri öğretimlerine, öğrenimlerine ve öğrenci değerlendirmesine dahil etmesine yardımcı olması için tasarlanan bir araçtır. Nelerin iyi olduğunu, nerelerde gelişime ihtiyaç olduğunu ve önceliklerin neler olması gerektiğini vurgulayabilir. Araç şu anda Avrupa Birliği’nin 24 resmi diline çevrilmiştir ve zamanla daha fazla dil eklenecektir.

   SELFIE, okullarında teknolojinin nasıl kullanıldığı ile ilgili öğrencilerin, öğretmenlerin ve okul idarecilerinin görüşlerini isimsiz bir şekilde toplar. Bu da, kısa ifadeler ve sorular ve 1-5 puanlık basit bir ölçek kullanarak yapılır İfadeler; yönetim, altyapı, öğretmen eğitimi ve öğrencilerin dijital yetkinliği gibi alanları kapsar.

kaynak:pursaklar.meb.gov.trr

PAYLAŞMAK İÇİN AŞAĞIDAKİ BUTONLARI KULLANABİLİRSİNİZ

Pursaklar Haberleri
İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.


*