Tebessüm Çadırları Vatandaşın Yüzünü Güldürdü

Pursaklar Haber
Belediyenin kurduğu ‘tebessüm çadırları’na hayırseverler tarafından bırakılan gıda ürünleri ihtiyaç sahibi ailelerle buluşuyor.


Pursaklar Belediyesi, ‘imkanı olan koysun, ihtiyacı olan alsın’ sosyal sorumluluk projesi kapsamında ilçenin 10 ayrı noktasında ‘tebessüm çadırı’ kurdu. Hayırseverler tarafından çadırlara bırakılan gıda ürünleri, ihtiyaç sahibi ailelerle buluşuyor. Belediye Başkanı Ertuğrul Çetin, yaşanan bu zorlu süreçte yardımlaşmanın ve dayanışmanın önemli olduğunu belirterek, yardımlaşma ruhuna öncülük ettiklerini ifade etti. Çetin, ‘tebessüm çadırlarından ihtiyaç sahibi ailelerin çekinmeden faydalanabileceğini belirterek, “Bu çadırlarda paylaşmak var kardeşlik var. ‘İmkanı olan koysun, ihtiyacı olan alsın’ diyoruz. İlçemizin en ücra noktasında yardıma ihtiyaç duyan vatandaşımızın sıkıntısı bizim kendi derdimiz, sıkıntımızdır. İyiliği yaymak, paylaşımı artırmak için, hemşehrilerimizin dertlerine çare olmak için, ihtiyaç sahibi vatandaşlarımız her türlü ihtiyaçlarını rahatlıkla giderebilmeleri için tebessüm çadırımıza çekinmeden gelebilirler. Yardımsever vatandaşlarımızın bu zor zamanda ihtiyacı olan hemşehrilerimize, yardım elini uzatacağına olan inancım tamdır” dedi.


Yardımda bulunan bir vatandaş ise dayanışma ve yardımlaşmanın Türk milletinin özünde olduğunu vurgulayarak, “‘Biz bize yeteriz’ diyoruz ya Türk milleti olarak gerçekten yeteriz” ifadelerini kullandı.

PAYLAŞMAK İÇİN AŞAĞIDAKİ BUTONLARI KULLANABİLİRSİNİZ
  •  
  •  
  •  

Pursaklar Haberleri
İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.


*