Tebessüm Çarşısı 2017’de Yüzleri Güldürdü

Pursaklar Haber
Pursaklar Belediyesi Tebessüm Çarşısı uzattığı yardım eli ile ihtiyaç sahiplerine tebessüm ettirmeye devam ediyor. Pursaklar Belediyesi’nin Sosyal Yardım Müdürlüğü olan Tebessüm Çarşısı, 2017 yılında da ihtiyaç sahibi binlerce aileye yardım eli uzatarak tebessüm ettirdi. 

Müdürlüğünü faaliyet raporunda özetle şu bilgilere yer verildi: İlçemiz genelinde Tebessüm Çarşımıza 2017 yılında 398 ihtiyaç sahibi kişi müracaat etmiş ve 71 kişi değerlendirilmeye alınmış, 5 090 Adet giyim ve 2076 Adet ayakkabı yardımı yapılmıştır. Tebessüm çarşımıza müracaat eden ailelerden yapılan araştırmalar neticesinde gerçek ihtiyaç sahibi 1904 aileye gıda yardımı yapılmıştır. Tebessüm Çarşımızda oluşturulan işçi bankası adı altında 121 kişi iş müracaatında bulunmuş ve İş-Kur kayıtları yapılmış, 15 vatandaşımıza ise iş yönlendirilmesi yapılmıştır. Tebessüm Çarşımızca ve belediye tabibimiz tarafından yatalak ve hasta olan 52  hastaya ziyaret yapılmış ve talepleri dinlenilmiştir. Tespit edilen ihtiyaç sahibi 1179 hasta hemşehrimize hasta bezi yardımı yapılmıştır. 5 engelli hemşehrimize tekerlekli sandalye yardımı yapılmıştır. Ayrıca okullarda engelli öğrenci tespiti yapılmış ve engelli 22 öğrencilerimize servis hizmeti yapılmıştır.

 

Tebessüm çarşımızda yapılan titizlikle yapılan çalışmalar sonucunda, bir evin ihtiyacı olan tüm malzemeler gerekli görülen ihtiyaç sahiplerine ulaştırılmaktadır. (2017 yılı içerisinde Halı 5, Yastık 48, Yatak 7, Yorgan 34, Tekli koltuk 7, Koltuk takımı 2, Kanepe 23, Baza 10, Buzdolabı 3, Ütü 6, Çamaşır makinesi 3, Sandalye 5, Elektrik süpürgesi 6, Ütü masası 8, Fırın 1 adet

PAYLAŞMAK İÇİN AŞAĞIDAKİ BUTONLARI KULLANABİLİRSİNİZ
  •  
  •  
  •  

Pursaklar Haberleri
İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.


*