Yeni Doğan Bebeklere Belediyeden Hediye

Pursaklar Haber
Pursaklar Belediyesi tarafından uzun yıllardır devam eden ve vatandaşların takdirini toplayan kampanya devam ediyor. Pursaklar ilçesinde ikamet eden ailelere yeni katılan bebeklerin ilk hediyesi Pursaklar Belediyesi tarafından veriliyor.

Pursaklar Belediyesi tarafından yeni bebek heyecanı yaşayan ailelerin mutluluğunu paylaşmak amacıyla  vatandaşlara “Hoş Geldin Küçük Hemşehrim” hediyesi veriliyor.


Sosyal belediyecilik anlayışıyla Pursaklar’da vatandaşların hayatlarına dokunan Pursaklar Belediyesi, ilçe genelinde yeni doğan bebeklere, “Hoş Geldin Küçük Hemşehrim” seti hediye ediyor.


Pursaklar Belediyesi, yeni doğum yapan anneleri mutlu günlerinde yalnız bırakmıyor. Yeni doğum yapan anneleri evlerinde ziyaret eden Sosyal Yardım İşleri Müdürlüğü ekipleri tarafından, anne ve babaların mutluluklarına ortak olunurken, maddi durumlarına bakılmaksızın bebeklerin ilk ihtiyaçlarının giderilmesine de katkı sağlanıyor.
2020 yılı içerisinde 820’si kız bebek, 830’u erkek bebek olmak üzere 1650 bebek için puset hediye eden Sosyal Yardım İşleri Müdürlüğü ekipleri, Pursaklar’da nüfus müdürlüğüne bildirim yapılmasının ardından dünyaya gelen bebeklerin ailelerine hediyelerini takdim ediyor.

‘‘Evlat sahibi olan çiftlerimize küçük de olsa katkıda bulunmak, bizleri mutlu ediyor’’


Sosyal Belediyecilik anlayışıyla hareket ettiklerini belirten Belediye Başkanı Ertuğrul Çetin; “Hoşgeldin Küçük Hemsehrim kampanyamız ile yeni doğan bebeklerimizi tespit ediyor, ailelerine ulaşıyoruz. Evlat sahibi olmanın mutluluğunu yaşayan çiftlerimize küçük de olsa katkıda bulunmak, bizler için gerçekten mutluluk verici. Pursaklar Belediyesi olarak, ilçemizde dünyaya gelen bebeklerimizin daha güzel bir çevrede, daha yaşanılabilir bir Pursaklar’da hayatlarını sürdürmeleri için elimizden gelen gayreti göstermeye devam edeceğiz. Yeni doğan yavrularımıza hayat serüvenlerinde bahtlarının açık olmasını temenni ediyorum” dedi.

Sizlerde bebeğiniz dünyaya geldikten sonra doğum belgesi veya kimliği ile Pursaklar Belediyesi’ne şahsen başvurarak hediyelerinizi alabilirsiniz.

PAYLAŞMAK İÇİN AŞAĞIDAKİ BUTONLARI KULLANABİLİRSİNİZ
  •  
  •  
  •  

Pursaklar Haberleri
İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.


*